İÇ CEPHE Ürün Grubu

Saf Akrilik Parlak İç Cephe Boyası

İç Cephe Boyaları

%100 saf akrilik reçinesi ile yüksek kalitede uzun dönem koruma ve estetik görünüm sağlayan su bazlı silinebilir parlak iç cephe boyasıdır. Örtme gücü ve beyazlığı yüksektir. Fırça ve rulo ile iz bırakmaz. Uygulama yapılacak yüzeye göre Viola Prima lzobinder Universal Asrar ve / veya Parlak G Astar uygulamasından sonra su ile %10-15 inceltilerek fırça veya rulo ile 2 kat uygulanır.

Sarfiyat: 1 Litre ile tek katta 10-12m² alana uygulama yapılabilir.

 • Örtücülük
  %
 • Parlaklık
  %
 • Uygulama Kolaylığı
  %
 • Silinme Direnci
  %
 • Anti-Bakteriyel
  %
TANIM: %100 saf akrilik esaslı, örtme gücü ve beyazlığı yüksek, mükemmel UV ve alkali dayanımına sahip olmakla birlikte iz bırakmayan leke direnci sağlayan su bazlı saten – parlak görünümünde dış cephe boyasıdır.

ÖZELLİKLER: Her türlü yüzeye mükemmel bir yapışma gösterir. Esnek yapısı sayesinde çatlama, dökülme yapmaz. Mükemmel beyazlığa ve örtücülüğe sahiptir. Su iticiliği, sürtünme ve yıkanma dayanıklılığı yüksektir. Kendisine özel ipeksi mat dokusu sayesinde gerçek silinme özelliğine sahip, örtücülüğü yüksek, kokusuz ve su ile inceltildiği için de çevre dostu bir boyadır. Uygulaması kolaydır ve renk değişimine uğramadan uzun yıllar kullanılabilir.

UYGULAMA VE UYGULANACAK YÜZEYLER: Binaların iç cephelerinde sıva, beton, brüt beton, alçı sıva, alçıpan, sunta ve eski boyalı yüzeylerde gerektiğinde dış cephelerde dekoratif ve koruyucu olarak güvenle kullanılır. Yüzeydeki çapaklar temizlenmeli ve yüzey düzgün hale gelecek şekilde zımparalandıktan sonra yüzeydeki zımpara tozları temizlenmelidir. Kuru yüzeyler üzerindeki tüm çapaklar raspalanmalı, çatlaklar ve kırıklar tamir edilmeli ve serbest tozlar temizlenmelidir. Yüzeyde kabarmış, gevşek haldeki eski boyalar kazınarak uzaklaştırılmalı, tüm yüzey ince bir zımpara ile bastırılmadan zımparalanmalı ve yüzey tozlardan temiz bir bez yardımı ile temizlenmelidir. Yüzeydeki seviye farklarını gidermek için tüm iç yüzeylerde "Saten Alçı" ile yüzey pürüzsüz hale getirilmelidir. Aderansı arttırmak, emiciliği azaltmak ve yüzeydeki serbest tozları bağlamak için zımparalanmış ve hazır hale getirilmiş yüzeyler üzerine "Viola Prima İzolan Universal Astar" ile uygulama yapıldıktan 8-10 saat sonra tercihen "Viola Prima Silikonlu Dış Cephe Astarı'' tatbik edilmelidir. 1. Kat uygulamada hacmen %10 (10 hacim boyaya 1 hacim su); ilk kat uygulamasından 2-4 saat sonra yapılacak 2. Kat uygulama için hacmen %15 (7 hacim boyaya 1 hacim su) su ile inceltilerek uygulanır.

İNCELTME ORANI: Fırça ve Rulo Uygulaması İçin %10-15 oranında su ile inceltilmesi önerilir.

KURUMA SÜRESİ: Tam kuruma süresi 24 saattir. Katlar arası uygulama için 2-4 saat beklenmelidir.

SARFİYAT: Tek kat uygulama için 10-12m²/L'dir.

DEPOLAMA: 5-35ºC aralığında depolanan ve direkt güneş ışığı almayan ortamlarda, açılmamış orijinal ambalajlar için ortalama depolama süresi 2 yıldır.

AMBALAJ: 15L

TAŞIMA BİLGİSİ: Karayolu taşımacılığı (ADR) ve Deniz yolu taşımacılığı (IMDG) kapsamına girmemektedir.

GÜVENLİK UYARILARI:
S2: Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz.
S24/25: Göz ve cilt temasından sakınınız.
S26/28: Göz ve cilt temasında derhal bol su ile yıkayın ve doktora başvurun.
S29: Kanalizasyona boşaltmayın.
S46: Yutulması halinde hemen doktora başvurun. Kabı veya etiketi gösterin.