DIŞ CEPHE Ürün Grubu

Endura Silikonlu Dış Cephe Boyası

Dış Cephe Boyaları

Akrilik kopolimer esaslı, silikon katkılı, mat dış cephe duvar boyasıdır. Su itici ve buhar geçirgenliği sayesinde iklim koşullarına dayanıklı örtme gücü yüksek, sürümü kolaydır. Uygulama yapılacak yüzeye göre Viola Prima İzobinder Universal veya Silikonlu Dış Cephe Astar uygulamasından sonra su ile %10-15 inceltilerek fırça veya rulo ile 2 kat uygulanır.

Sarfiyat: 1 Kg ile tek katta 8-10m² alana uygulama yapılabilir.

 • Örtücülük
  %
 • Parlaklık
  %
 • Uygulama Kolaylığı
  %
 • Silinme Direnci
  %
 • Anti-Bakteriyel
  %
TANIM: Akrilik kopolimer emülsiyon bağlayıcı esaslı Silikon katkılı düz ve mat görünümlü dışcephe boyasıdır.

ÖZELLİKLER:
 Düz mat görüntülü yüzey verir.
 Akrilik ve silikon bağlayıcı yapısından dolayı yeni ve eski tüm yüzeylere iyi yapışma ve yüksek kapatıcılık özelliğine sahiptir.
 Su itici özelliği ile suyun yüzeye geçmesini önler nefes alma özelliği ile duvardaki rutubetin dışarı atılmasını sağlar.
 Alkali direnci yüksektir. Yağış, nem, güneş ışınları ve denize yakın yerlerdeki tuzlu nemin olumsuz etkilerine son derece dayanıklıdır.
 Her türlü hava koşullarına, güneş ışınlarına, darbelere sürtünme ve aşınmaya karşı son derece dayanıklı, esnek ve örtücü bir film tabakası oluşturur.
 Uygulama kolaylığı olan uzun ömürlü dış cephe boyasıdır.

UYGULAMA VE UYGULANACAK YÜZEYLER: Uygulamaya başlamadan önce yüzey serbest kum, toz ve yağ gibi yapışmayı azaltıcı maddelerden arındırılmalıdır. Yeni sıvalı yüzeylerde 21 gün (20ºC'de) sıvanın prizlenmesi için beklenmelidir. Uygulanacak yüzeyin tamamen kuru olmasına dikkat edilmelidir. Yüzeydeki çatlaklar mastik, çukurlar ve kırıklar yüzey tamir harçları ve/veya macunlarla düzeltilmelidir. Brüt betonlarda, yüzeydeki mevcut kalıp ayırıcı yağlar etkisiz hale getirilmelidir.Yüzeyde kabarmış, gevşek haldeki eski boyalar kazınarak yüzeyden uzaklaştırılmalı ve gereken yerler zımparalanmalıdır. Uygulama yüzeyi sağlam, temiz, kuru ve kendini taşıyabilecek durumda olmalıdır. Yüzeydeki seviye farklarını gidermek için "Viola Prima İç ve Dış Cephe Macunu" ile gereken yerlere macunlama yapılarak yüzey pürüzsüz hale getirilmelidir. Hazırlanan yüzeyleri sağlamlaştırmak, serbest mikronize tozları yapıştırmak, kapatıcılığı ve aderansı arttırmak üzere 1 kat "Viola Prima Silikonlu Dış Cephe Astarı" uygulaması tavsiye edilir. Astar kat uygulamasından sonra bekleme süresi ortam şartlarına bağlı olarak 8 ile 10 saattir.

İNCELTME ORANI: Birinci kat uygulamada %15 oranında su ile inceltilmesi; birinci kat uygulamasından 8-10 saat sonra yapılacak ikinci Kat uygulamada %10 oranında su ile inceltilmesi önerilir.

KURUMA SÜRESİ: 2-4 saat, Dış etkenlere karşı tam dayanım için ~72 saat gerekmektedir.

SARFİYAT: Tek kat uygulama için 6-8m²/Kg'dir.

DEPOLAMA: 5-35ºC aralığında depolanan ve direkt güneş ışığı almayan ortamlarda, açılmamış orijinal ambalajlar için ortalama depolama süresi 1 yıldır.

AMBALAJ: 20 Kg.

TAŞIMA BİLGİSİ: Karayolu taşımacılığı (ADR) ve Deniz yolu taşımacılığı (IMDG) kapsamına girmemektedir.

GÜVENLİK UYARILARI:
S2: Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz.
S24/25: Göz ve cilt temasından sakınınız.
S26/28: Göz ve cilt temasında derhal bol su ile yıkayın ve doktora başvurun.
S29: Kanalizasyona boşaltmayın.
S46: Yutulması halinde hemen doktora başvurun. Kabı veya etiketi gösterin.